مقالات استخر مارکت

نور پردازی انواع استخر و تکنیک های زیبا سازی آن

نور پردازی انواع استخر و تکنیک های زیبا سازی آن

نورپردازی انواع استخر، از این جهت که این امکان را برای استخرداران فراهم می‌کند تا در طول شب نیز شنا کنند و از محیط دنج استخر خود انرژی و آرامش بیشتری بگیرند، طرفداران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است. نور پردازی، شامل مواردی همچون روشنایی داخل استخر، روشنایی رختکن، سالن و غیره می‌شود و انجام درست و اصولی آن، منظره استخر شما را چشم‌نوازتر می‌کند. نور پردازی هم به جهت زیبایی و هم به جهت ایمنی اهمیت قابل توجهی دارد؛ چراکه با کمک چراغ‌های موجود در زیر آب استخر و همچنین چراغ‌هایی که در اطراف استخر قرار دارند تمام بخش‌های استخر به راحتی دیده می‌شوند. آشنایی با اصول درست نورپردازی، بسیار مهم بوده و به همین علت ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نورپردازی انواع استخر روباز و سرپوشیده بیشتر آشنا کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.‌​​​​

داشتن یک استخر استاندارد و با کیفیت با کمترین هزینه ؟

داشتن یک استخر استاندارد و با کیفیت با کمترین هزینه ؟

امروزه استخرها با ایجاد احساس آرامش و دفع  استرس‌های روزمره، نقش مهمی در افزایش کیفیت زندگی خواهند داشت. از این رو،  بسیاری از افراد تصمیم به ساخت استخر در خانه، باغ، ویلا یا حیاط شخصی خود  می‌گیرند. به این ترتیب استخرها همیشه در دسترس بوده و هر موقع افراد  اراده کنند، می‌توانند به صورت شخصی از آن استفاده کنند. در کنار مزایای  فراوان استخر شخصی، هزینه ساخت سرسام‌آور آن، یک مانع اساسی برای بسیاری از  افراد است. عوامل موثر بر هزینه ساخت استخر متفاوت است و می‌توان با در نظر گرفتن نکاتی، این هزینه‌ها را کاهش داد. بنابراین می‌توان با کمترین هزینه به ساخت استخر ارزان و  با کیفیت داشته و از آن لذت برد. چرا که نباید کیفیت را فدای کاهش  هزینه‌ها کرده و استخری بی‌کیفیت ساخت. پس در ادامه با ما همراه شوید تا  شما را با این نکات طلایی بیشتر آشنا کنیم.

طرز کار با شیر 6 حالته فیلتر های شنی

به طور کلی عملیاتی که فیلترهای شنی تصفیه آب استخر و جکوزی از طریق نحوه  کار با شیر 6 حالته فیلتر شنی آن انجام می شود ، به سه حالت تصفیه ، بک واش  و رینس تقسیم می شوند . این سه عملیات از اصلی ترین حالت های کار با فیلتر  شنی در امر تصفیه آب استخر و جکوزی هستند .

نحوه عملکرد فیلتر های شنی در مدار تصفیه

نحوه عملکرد فیلتر های شنی در مدار تصفیه

تصفیه آب در همه جا و برای هر کاربردی از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از راه های تصفیه آب استفاده از فیلتر های شنی است. فیلتر های شنی متناسب با کاربری آب تصفیه شده ، برای هر کاربردی متفاوت اند. برای مثال اگر آب تصفیه شده برای پر کردن استخر باشد باید از فیلتر های شنی استخر استفاده کنیم که به کمک سیلیس این کار را انجام میدهند . ( برای اطلاع از قیمت سیلیس نیز میتوانید روی لینک کلیک کنید ). این فیلتر ها به نسبت مقدار آبی که باید تصفیه کنند، در ظرفیت های متفاوتی در بازار موجود اند. در این مقاله به  نحوه عملکرد فیلتر های شنی استخر نرخ بالا می پردازیم.